Naša vízia

Dôvodom, pre ktorý sme vytvorili projekt OPTIVISTA je záujem ponúkať na Slovensku moderné a kvalitné služby v oblasti správy osobných financií. Našou víziou je, aby boli úspory a investície každého klienta spravované tak kvalitne, ako keby mal svojho osobného bankára.

Cesta projektu OPTIVISTA začala v roku 2017. Ako dvaja zakladatelia sme nezávisle prišli s myšlienkou projektu, ktorý na Slovensku chýba. Keď sa nás naši kamaráti a známi pýtali otázku ako investovať, odpovedali sme, že svoje peniaze investujeme na burze a venujeme tomu náš voľný čas. Tento spôsob sme pre klienta kvôli časovej a technickej náročnosti nepovažovali za optimálny. Klientom sme chceli priniesť inestičné produkty s nízkymi poplatkami, ktoré by im priniesli nadštandardnú návratnosť a zároveň boli jednoduché, zrozumiteľné a dostupné.

Väčšina ľudí na Slovensku stále využíva na sporenie a investovanie podielové fondy a bankové alebo poistné produkty, na ktorých im z hodnoty ich investície nenápadne uberajú inflácia a vysoké poplatky. Naším cieľom je priniesť klientom investičné produkty, ktoré majú profesionálne nastavenie, nízke poplatkové zaťaženie a nadštandardnú návratnosť.

Ako zakladatelia sme spojili naše vedomosti, názory, skúsenosti a predstavy o tom, ako má moderné investovanie skutočne vyzerať a vízia projektu OPTIVISTA začala naberať reálne kontúry. S prácou sme začali v roku 2018, kedy sme dali dokopy tím odborníkov z finančnej, akademickej a IT sféry. Pôvodný nápad bol postavený na koncepte robo-advisor, ktorý je vo svete aktuálnym trendom. Po prvých spätných väzbách a skúsenostiach ľudí sme koncept upravili a pripravili komplexnú platformu, ktorá je unikátna v tom, že simuluje prácu finančného poradcu. Náš investičný nástroj OPTIVISTA eAdvisor prepočíta klientom parametre investície, poskytne investičnú radu, vyhodnotí investičný profil a vytvorí optimálny a personalizovaný investičný plán.

Sme radi, že Vám môžeme predstaviť nový moderný spôsob ako investovať a dosiahnuť Vaše investičné ciele. Chceme, aby Vás investovanie tešilo rovnako ako nás a brali ste ho ako bežnú súčasť Vášho života. Uchádzame sa o Vašu dôveru a chceme Vás presvedčiť, že sme ľudia, ktorým môžete v oblasti sporenia a investovania dôverovať. Budeme robiť maximum pre naplnenie Vašich cieľov. My sme investiční OPTIVISTI, ako ste na tom Vy? 

Kontaktný formulár